Producenci
Promocje
Basso Oliwa SANSA 500 ml - karton
Basso Oliwa SANSA 500 ml - karton
140,93 zł 132,39 zł
szt.
Davidoff Crema Intense Kawa rozpuszczalna 90g - karton
Davidoff Crema Intense Kawa rozpuszczalna 90g - karton
262,78 zł 246,99 zł
szt.
Basso Oliwa SANSA 250 ml - karton
Basso Oliwa SANSA 250 ml - karton
82,92 zł 77,99 zł
szt.
Dlaczego oliwa z oliwek jest dobra dla zdrowia? 0
Dlaczego oliwa z oliwek jest dobra dla zdrowia?
Jeśli chcesz dokonać jednej prostej zmiany w kuchni, aby promować zdrowie i uzyskać znaczne korzyści zdrowotne należy:

- użyć oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia zamiast innych tłuszczów.

Wiele badań potwierdziło prozdrowotne właściwości oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, że Unia Europejska uznała ją za olej z wyboru. UE inwestuje ponad 35 milionów euro w promocję konsumpcji oliwy z oliwek. W Stanach Zjednoczonych FDA po raz trzeci przyznała kwalifikowane oświadczenie zdrowotne dla konwencjonalnej żywności zawierającej oliwę z oliwek. Te produkty spożywcze mogą być opatrzone etykietami informującymi, że mogą zmniejszać ryzyko wystąpienia choroby niedokrwienia serca.

Oliwa z oliwek powstaje w wyniku miażdżenia i tłoczenia jednego z najstarszych znanych owoców: oliwek. Jego zużycie datuje się już na 3000 lat p.n.e. Oliwa z oliwek, stanowiąca podstawę niezwykle zdrowej diety śródziemnomorskiej jest obecnie głównym powodem pozytywnych aspektów tej szczególnej diety.

Zdrowe dla serca działanie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia wynika z synergii związków prozdrowotnych. Jednonienasycony tłuszcz ma w nim różne ciekawe korzyści zdrowotne. Oprócz zdrowego tłuszczu, oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest dobrym źródłem witaminy E: tylko jedna uncja oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia zawiera 17,4 procent jej dziennej wartości (DV). Co ciekawe, częścią synergii składników odżywczych oliwy z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia jest to, że obfite polifenole nie tylko zapewniają własne korzyści zdrowotne, ale także chronią i zachowują towarzyszącą im witaminę E.

Silna synergia wszystkich współpracujących związków w oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia ma korzystny wpływ na zdrowie, a szeroki zakres badań wykazał, że dodanie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia do zwykłej diety może:

- zmniejszyć ryzyko raka piersi i jelita grubego,
- obniż ciśnienie krwi,
- poprawi zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Wysokiej jakości i zdrowe oliwy dostępne są w naszej e-Hurtowni. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl